joomplu:9281

a-1

Miejsce odbywania stażu zagranicznego: Niemcy, Frankfurt nad Odrą.
Grupa z ZSZ 10 osób,
Grupa z Technikum 10 osób.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju 2 tygodnie października 2013r. spędzili w Niemczech, gdzie odbyli staż. Od 6 do 19 października kształcili się i doskonalili swe umiejętności w pracach murarskich.

Staż odbywali w  Zakładzie Promowania i Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii we Frankfurcie nad Odrą. Zajęcia zagraniczne zostały zrealizowane w ramach projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Nowe kompetencje zawodowe solidnym fundamentem przyszłości”.

Uczniowie drugiej i trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 w Busku-Zdroju, kształcący się w zawodach posadzkarz i murarz do wyjazdu na staż przygotowywali się już od czerwca. Podczas odbywania stażu w nowoczesnym ośrodku szkoleniowym we Frankfurcie nad Odrą wykonywali prace w zakresie robót budowlanych z naciskiem na roboty murarskie. Ponadto doskonalili język niemiecki  oraz poznawali środowisko zawodowe.

Podczas pobytu w Niemczech we Frankfurcie nad Odrą uczniowie mieli możliwość wykorzystania w zajęciach praktycznych wiedzy nabytej w czasie zajęć szkolnych teoretycznej i przekonania się, jak bardzo ta wiedza jest przydatna. Realizacja projektu zwiększyła ich kompetencje językowe oraz wiarę w swoje możliwości.

 

Uczniowie, oprócz doskonalenie swych umiejętności, mieli niepowtarzalną okazję, by poznać kulturę niemiecką oraz udoskonalić kompetencje językowe  w zakresie słownictwa niezbędnego w sytuacjach codziennych i wynikających z wykonywanych zadań.

Staż zagraniczny to nie tylko praca. Odbywający go uczniowie w czasie wolnym zwiedzili Berlin, Frankfurt nad Odrą oraz jego okolice. Chodzili też na strzelnicę, kręgielnię, korzystali z wielu innych atrakcji.

Rezultatem stażu było uzyskanie przez uczestników certyfikatów potwierdzających udział w projekcie oraz dokumentu Europass Mobilność Europejskiego Certyfikatu Mobilności.

Dzięki temu wyjazdowi młodzież ma możliwość stać się bardziej konkurencyjna na lokalnym i regionalnym rynku pracy. Nowe doświadczenia i umiejętności uczniów
z pewnością zaprocentują w ich przyszłej pracy zawodowej.

Opiekę nad młodzieżą podczas praktyk sprawował nauczyciel  przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, pan Sławomir Maj.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!