joomplu:9281

a-1

Rok szkolny 2014/2015 przyniósł finansowany w ramach programu Erasmus+ wyjazd do Wielkiej Brytanii przyszłych architektów krajobrazu, budowlańców i hotelarzy.

 W ramach projektu „Zagraniczna praktyka atutem młodego technika” budowlańcy przyuczali się do zawodu w firmie „Regina Construction”, która zajmuje się renowacją starych i budową nowych budynków na terenie Stafford, położonego w samym sercu West Midlands. Architekci krajobrazu szlifowali swoje umiejętności praktyczne w „Penguin Development”, gdzie pomagali dbać o zieleń w okolicach miasteczka. Hotelarki zdobywały doświadczenie zawodowe w małych pensjonatach, a także w  hotelach czterogwiazdkowych.

Opiekunowie praktyk wszystkich grup byli bardzo zadowoleni i ocenili uczniów na A (celujący). Praktykanci mogli również sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz poznać i porównać realia życia codziennego Anglików, gdyż pracowali w różnych rejonach i miejscach w Stafford. Dwoje uczniów – Magda i Sebastian otrzymali list pochwalny za wzorowe wywiązywanie się ze swoich obowiązków i doskonałe umiejętności komunikacyjne.

Pobyt w Wielkiej Brytanii obejmował nie tylko pracę. Młodzież spędzała czas wolny w sposób przybliżający kulturę Zjednoczonego Królestwa. W trakcie weekendu odbyła się wycieczka krajoznawcza do Walii, gdzie można było podziwiać przepiękne widoki. Podsumowanie obu wyjazdów stanowiła wizyta w Londynie. Uczniowie wraz z opiekunami zobaczyli najważniejsze zabytki stolicy– Backingham Palace, Big Ben i Tower Bridge, obejrzeli dzieła sztuki w Galerii Narodowej i zrelaksowali się w Saint James Park. Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madam Tussauds, gdzie można było zrobić kilka szpanerskich fotek ze słynnymi postaciami, nawet z angielską królową.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!