joomplu:9281

a-1
Wielka przygoda w Wielkiej Brytanii (lub) great british adventure-9

13 kwietnia, tuż po północy, na placu szkolnym ZSTiO zebrała się grupka uczniów klasy III THK. Pora dość niezwykła- tylko wtajemniczeni wiedzieli, że to kolejni uczestnicy programu „Zagraniczna praktyka atutem młodego technika” wybierający się na dwa tygodnie do Stafford w Anglii.

Po upakowaniu (cudem!) wielu waliz i odebraniu licznych wskazówek od rodziców oraz pani dyrektor  mogliśmy ruszyć ku nowej przygodzie. Na katowickim lotnisku niektórzy z żalem musieli pożegnać się z kosmetykami, ale emocje związane ze startem zrekompensowały i takie straty.
Dzięki pięknej pogodzie jeszcze z pokładu samolotu mogliśmy podziwiać malownicze brytyjskie wybrzeża oraz charakterystyczne krajobrazy. Adepci architektury krajobrazu od razu zwrócili uwagę na charakterystyczny układ pól otoczonych żywopłotami.
Po dotarciu do Stafford był czas na zakwaterowanie i pierwsze wizyty u pracodawców. Była to również pierwsza okazja do wypróbowania w praktyce swojej znajomości języka angielskiego.
Samo miasto zrobiło na wszystkich jak najlepsze wrażenie- klimatyczne uliczki, zadbane parki, wszechobecna zieleń. Z pewnością nie będziemy się nudzić po powrocie z praktyk.
Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych relacji.
Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!