Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy..., to w nas, młodych Polakach tkwi pamięć i radość z tego, że nasi przodkowie poświęcili życie, zdrowie, własne rodziny, by odzyskać niepodległą Polskę i abyśmy my, jako młodzi patrioci naszego pięknego kraju byli dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Dlatego też dzień  11 listopada to szczególna data dla każdego z nas. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
By wyrazić radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju nasza szkoła przyłączyła się do akcji Szkoła do hymnu zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W dniu 10 listopada  o równej, symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego - nasz hymn narodowy, pieśń, która towarzyszyła walczącym o niepodległość i mobilizowała ich do walki.
Z uwagi na trudny dla nas czas, odśpiewanie hymnu również odbyło się w niecodziennych okolicznościach, mianowicie za pośrednictwem Internetu. Było to tym samym szczególne, gdyż mimo, że fizycznie nie możemy być razem i  świętować, to online wszyscy spotkaliśmy się i złączyliśmy swoje głosy w barwny chór niosący piękną pieśń o walce naszych przodków.
Dla nas, nauczycieli, to piękna chwila patrząc na uczniów tak mocno zaangażowanych w uroczystości narodowe, którzy mimo niesprzyjających warunków, pokazali że pamiętają o historii swojego kraju. Dlatego też, by jeszcze mocniej wzbudzić poczucie wartości narodowej zarówno na lekcjach muzyki, jak i innych przedmiotach humanistycznych, rozmawiano na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie na zajęciach oglądali prezentacje, śpiewali pieśni  m.in. Mazurek Dąbrowskiego, Piechotę, Pierwszą brygadę, Przybyli ułani pod okienko.
Dyrekcja szkoły bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za włączenie się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

DMC Firewall is a Joomla Security extension!