Doradzamy zawodowo, wybieramy odlotowo czyli OTK w sieci-2Dwunasta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery z założenia miała być szczególna. Ze względu na rosnącą drugą falę epidemiczną organizator, Stowarzyszenie Doradców Zawodowych RP, zalecał uczestniczącym w przedsięwzięciu szkołom korzystanie z narzędzi umożliwiających zdalny kontakt. ZSTiO, jako placówka od lat uczestnicząca w kolejnych edycjach OTK, zaproponowało szkołom podstawowym skorzystanie z platformy internetowej umożliwiającej dwustronny kontakt. Tak więc 19 października przed kamerami stanęli nauczyciele kształcący młodzież w poszczególnych zawodach, informując zebranych w swoich szkołach ósmoklasistów o specyfice każdej z branż.
Dwa dni później to samo narzędzie pozwoliło na spotkanie uczniów z załogą pływającego po Bałtyku promu „Polonia”. Trzej oficerowie w gali mundurowej wyczerpująco informowali o specyfice morskiej służby i warunkach odbywania staży na pokładach tych niezwykłych statków. Jak się okazuje, dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi i właściwej dozie determinacji stron pokonanie licznych ograniczeń jest możliwe.