Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021-12 września 2020 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Ze względu na pandemię, w uroczystości brali udział tylko uczniowie klas pierwszych. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2020 rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrała pani dyrektor Lucyna Wojnowska, która serdecznie witając młodzież i nauczycieli, życzyła wszystkim siły, wytrwałości i sukcesów w nowym roku szkolnym. Wiele ciepłych słów skierował również do uczniów ks. dziekan Marek Podyma, który był gościem honorowym uroczystości. Młodzież ZSTiO zaprezentowała program artystyczny, przygotowany z okazji 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ten największy kataklizm współczesnych czasów pochłonął miliony ofiar na całym świecie. Należy o nich pamiętać, ponieważ naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy.
Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie omówiono sprawy organizacyjne, natomiast młodzież klas starszych, która nie brała udziału w uroczystości, spotkała się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy siły, wytrwałości i motywacji w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich pasji.